wtorek, 13 marca 2012

Rozdział 1

- Wstawaj! Chyba nie chcesz się spóźnić pierwszego dnia szkoły - usłyszałam nad sobą głos mamy. 
- Już wstaję, chwila...- przeciągnęłam się na łóżku. Czekał mnie kolejny nudny rok. W szkole nie miałam przyjaciół. Tak naprawdę, byłam wszystkim obojętna, nikt nie zwracał na mnie uwagi. Pasowało mi to. Przynajmniej nie wdawałam się w kłótnie i bójki. 
          Wstałam, zjadłam płatki z mlekiem i ogarnęłam się trochę, po czym weszłam na twittera. Nawet nie sprawdziłam swoich powiadomień, bo nikt nigdy do mnie nie pisał. Sprawdziłam konto swojego idola : Justina Biebera. To dziwne, bo na ogół słuchałam innego typu muzyki, ale Justin... po prostu coś mi się w nim podobało. 
"Pierwszy dzień szkoły, trzymajcie się! Daję wam teraz wirtualne kopniaki na szczęście. xx" - przeczytałam i mimowolnie się uśmiechnęłam.
          Zamknęłam laptopa, wzięłam torbę i wyszłam z domu. Świeciło słońce, nadal czułam ten słodki smak wakacji... a jednak, minęły. Teraz muszę czekać okrągły rok... Założyłam słuchawki i puściłam ulubioną piosenkę. Kilka minut potem byłam już pod wielkim budynkiem.
          Lekcje mijały mi bardzo szybko i nim się obejrzałam, już wychodziłam z szarej, nudnej szkoły. Wróciłam do domu i odrabiałam właśnie zadanie domowe, kiedy wbiegła moja mama.
- Nie uwierzysz, Brit! Jedziemy do X- factor! Znaczy, ty jedziesz. 
- Ja?! Mamo, oszalałaś. Nigdzie nie idę...
- Masz talent i nie będzie się marnował. Zastanów się, co zaśpiewasz! Może jakąś piosenkę tego... Justina Biebera? 
           Tak naprawdę zawsze chciałam iść do x-factor, ale brakowało mi odwagi. Już od ósmego roku życia planowałam, co zaśpiewam... "Knocking on heavens door" zespołu Guns N' Roses... Tak, jutrzejszego dnia zbiorę się na odwagę i wyjdę na scenę. Dam radę! 
- Już wiem, co zaśpiewam... - uśmiechnęłam się do mamy.
-  Ale jestem podekscytowana! Pojedziemy tam razem z Tobą, oboje, ja i tata. Będziemy Cię wspierać!- powiedziała. Ale tego, co mówiła dalej już nie słuchałam. Myślałam o swoim występie... Położyłam się wcześniej do łóżka i usiłowałam zasnąć... na marne. Jutro miałam być zwolniona z lekcji. No ładnie, drugi dzień szkoły, a ja już go opuszczam. I tak pewnie nikt, prócz nauczycieli tego nie zauważy. 
          W końcu zasnęłam... Nie trwało to długo, bo już godzinę potem musiałam wstać. 
          Dojechaliśmy na miejsce, gdzie już stały tłumy ludzi. Poczułam nagle, że ja tam nie pasuję... Jestem z zupełnie innego świata. Jestem cicha, nikt nie zwracał na mnie uwagi, a teraz mam wyjść na scenę i zaśpiewać? Jednak moje marzenia właśnie się spełniały. Zawsze tego chciałam... Teraz WSZYSTKO się zmieniało...
~*~
Przepraszam, że jakiś taki krótki. ;c Mam nadzieję, że was nie zanudziłam na śmierć i będziecie chcieli czytać dalsze rozdziały. <3 xx

Bohaterowie.

BRIT - utalentowana szesnastolatka z małego miasteczka w Irlandii. W szkole ma status przeciętnej uczennicy, ale to już wkrótce ma się zmienić. Słucha rocka, czasem metalu (tak wiem, po dziewczynie na zdjęciu tego nie widać :D) , ale jest fanką Justina Biebera (pewnie wszyscy powiedzą że to dziwne, ale ja jakoś nic złego w tym nie widzę). Gra na gitarze, basie, skrzypcach, perkusji, pianinie i śpiewa.

MEGAN - Brytyjka. Do Irlandii przeprowadziła się wraz z mamą. Typ buntowniczki. Słucha ostrzejszej muzyki, ma kilka kolczyków. Wbrew pozorom jest naprawdę dobrą przyjaciółką. Gra na pianinie.

 AUSTIN - Irlandczyk grający na basie i na gitarze. Popularny w szkole, chociaż woli być w cieniu, nie lubi sławy. Nie często to robi, ale potrafi się buntować. Ulubieniec nauczycielki muzyki.

ANDY - najlepszy przyjaciel Austina. Woli sport od muzyki. Wkurza go, że jest w centrum uwagi. Nie lubi tego, chociaż gra w szkolnej drużynie piłki nożnej.

 CHARLIE - razem z Andym gra w drużynie (po chłopaczku ze zdjęcia może i nie widać, ale to taki szczególik :D). Koleguje się też z Austinem. Oprócz sportu czuje "dryg" do muzyki. Urodzony buntownik, zawsze walczy o swoje. Nie lubi dziewczyn-plastików.


Postaram się już zaraz dodać pierwszy rozdział. :DD Mam nadzieję, że ktoś to przeczyta. ;>